Merhabalar ben Dr. Cüneyt Genç,  1969 senesinde Ankara’da doğdum. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ise 1994 senesinde mezun oldum. Ardından da Hacettepe Üniversitesi’nin kadın hastalıkları ve doğum ana bilim dalında ihtisasa başladım. 1998 yılında ihtisasımı bitirerek sağlık sektöründe özel olarak hizmete başladım. Sırasıyla Bayındır Hastanesi’nde ve Özel Mesa Hastanesi’nde (TOBB ETÜ Hastanesi) çalıştıktan sonra 2008 senesinde kendi muayenehanemi açmaya karar verdim. 2008 yılından beri de hastalarımı kendi muayenehanemde kabul etmekteyim. Ameliyatlarımı ve doğumlarımı ise tüm özel hastanelerle anlaşmalarım olduğu için hastalarımın istediği hastanelerde gerçekleştiriyorum. Yirmi yılı aşan meslek hayatım boyunca 500’ün üzerinde açık–kapalı, jinekolojik, rahim ve kist ameliyatı ve binlerce normal doğum ve sezaryen yaptım. Gebelik takibi ve özellikle sorunlu gebelerle ilgilenmeyi severim.Cüneyt Genç

Bir riskli gebenin başarılı doğumunun ardından yüzüne yansıyan mutluluk bütün yorgunluğumu unutmamı sağlar. Özel muayenehanemde son teknoloji 4 boyutlu ultrasonografi, non stress test gibi yöntemlerle gebelik takibi yapıyorum. Amniosentez gibi işlemleri yine muayenehanemde yapıyorum. Gebelik takibinde son aylara yaklaşıldığında emzirme eğitimleri, bebek bakım eğitimleri düzenleyerek de anne adaylarının doğum sonrasındaki döneme uygun şekilde hazırlanmasını sağlıyorum. Muayenehanem Türkiye’de ki ilk ve tek ‘’bebek dostu muayenehane’’ sertifikası olan muayenehanedir.  Jinekolojik hastalar için yıllık smear testi  takibi, ultrasonografi ile kist ve myom takibi, serviks hastalıklarında kolposkopi  ve LEEP gibi minör cerrahi işlemler, yasal sınırlardaki gebelik sonlandırma işlemleri olan dilatasyon  ve küretaj, vajen ve labium estetiği gibi minör cerrahi işlemler  yine tarafımdan özel muayenehanemde yapılmaktadır. Jinekolojik hastaların majör cerrahi gerektiren operasyonları anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde gerçekleştirilmektedir.

Polikistik Over Sendromu

Polikistik over sendromu ise her 20 kadından birinin yaşadığı bir rahatsızlık. Polikistik over sebebiyle birçok kadın gebe kalmakta zorluklar yaşayabiliyor. Bu rahatsızlıkta yakın dönemde adet düzensizlikleri, gebe kalmakta zorluk, tüylenme, sivilcelenme sorunları yaşanırken; uzun dönemde diabet, kiloya bağlı tansiyon, kolestrole bağlı kalp hastalıkları ve rahim çeperindeki kalınlaşma nedeniyle rahim kanseri riski artıyor. Sendromun kesin nedeni bilinmiyor ancak erken tanı ve tedavisi uzun dönemde görülebilecek sorunları azaltıyor.

Ben de erken teşhisin büyük önem taşıdığı bu hastalık konusunda sizlere yardımcı olabilmek için konuya özel bu websitesini oluşturdum.
Yararlı olacağını umuyorum. Hepinize sağlıklı, mutlu günler dilerim.

Op. Dr. Cüneyt Genç

Website: http://www.cuneytgenc.com/

Facebook: https://www.facebook.com/drcuneytgenc/

Twitter: https://twitter.com/drgencuneyt

Instagram: https://www.instagram.com/cuneytgenc/

Muayenehane Telefon: 0 312 286 3302

Muayenehane Adresi: Maidan İş ve Yaşam Merkezi C Blok No: 4C/99 Eskişehir Yolu, Bilkent Kavşağı, 2118. Cad. Mustafa Kemal Mahallesi Çankaya Ankara